Biznes lokalny. Co trzeba wiedzieć aby odnieść sukces.

Każdy lokalny biznes jakim jest sprzedaż towarów lub świadczenie usług powinien być widoczny w internecie tak aby klienci bez problemu mogli go znaleźć.

Przedsiębiorcy zajmujący się lokalnym biznesem bardzo często nie zdają sobie sprawy jak ważnym czynnikiem do odniesienia sukcesu jest internet.

Google dla Firm

Google dla Firm

Jeżeli jesteś mechanikiem samochodowym, fryzjerem, tartakiem itp. lub jeżeli prowadzisz piekarnię czy inny sklep powinieneś być widocznym nie tylko dla stałych, lokalnych klientów ale również i dla tych przejezdnych.

Wyobraźmy sobie sytuacje, w której kierowcy nawalił samochód i potrzebuje pilnej pomocy gdyż jest bardzo daleko od domu. Jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobi to spróbuje znaleźć w internecie mechanika. Wyszukiwarka powinna na pierwszej pozycji wyświetlić najbliższy zakład mechaniki pojazdowej, który ma zweryfikowany swój profil firmy w wyszukiwarce Google.

Wizytówka Twojej firmy będzie wyświetlać się w internecie dla klientów w okolicy Twojej firmy dopiero gdy potwierdzisz jej lokalizację. Aby Twój biznes był widoczny w internecie należy przejść na stronę znajdującą się pod tym adresem URL: https://business.google.com/ i utworzyć profil firmy w którym należy utworzyć wizytówkę, w której weryfikujemy adres i uzupełniamy inne informacje takie jak godziny otwarcia, cennik i kontakt. Będzie to widoczne dla klientów szukającej takiej firmy jak Twoja.

FanPage – czyli Facebook dla biznesu

Ten oto link: https://www.facebook.com/pages/creation przekieruje Cię do strony Facebook, na której możesz założyć FanPage dla swojej firmy aby być w stałej relacji z klientami oraz pozyskiwać nowych.

Źródło obrazka: screen z facebook.com/

Również zalecamy korzystanie z panelu „Menadżer Firmy”, w którym łatwo jest zarządzać zasobami takimi jak konta reklamowe, strony na Facebook, konta Instagram i wiele innych. Oto link do panelu Business Facebook: https://business.facebook.com

Internetowe Rewolucje

Jeżeli chcesz nauczyć się podstaw promowania się w internecie zapraszamy na kurs internetowych rewolucji od firmy Google. Oto link: https://learndigital.withgoogle.com/internetowerewolucje/

Kurs powstał w celu napędzenia polskich sukcesów. Dzięki niemu nauczysz się jak samodzielnie i skutecznie promować swoją firmę w internecie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.