Właściwości lecznicze cebuli o których nie słyszałeś.

Większość z nas wie, że cebula jest zdrowa. Kojarzymy ją z naturalnymi sposobami w walce  z przeziębieniem, zwłaszcza w formie syropu. Jednak, cebula ma wiele leczniczych zastososowań, również  w formie soku, okładu czy naparu z łusek.

Okłady z cebuli

Papka z surowej cebuli to sprawdzony  sposób na bóle głowy. Utarta, surowa cebulę nałożona na głowę leczy bóle głowy, migreny i miażdżycę mózgowych naczyń krwionośnych. Starte warzywo nałóż na głowę, owiń chustą i dodatkowo ręcznikiem. Zabieg powtarzaj regularnie. W trakcie kuracji pozostań w ciepłym miejscu. Okład z surowej, tartej cebuli leczy reumatyzm stawowy i stany pourazowe. Nałóż papkę z warzywa na obolałe miejsca i owiń kocem lub załóż ciepłe ubranie.

Sok z cebuli

Sok z cebuli, zakrapiany do ucha łagodzi bóle i szumy. Zanóż wacik w soku z cebuli i włóż do bolącego ucha. Zabieg powtarzaj, aż do ustąpienia bólu.
Sok z cebuli wymieszany z ciepłą wodą to dobra, naturalna metoda na nieżyt jelit i guzki krwawnicze. Aby kuracja przyniosła efekt wymieszaj sok z wodą w proporcji 1:1 i pij  dwa razy dziennie w ilości nieprzekraczającej 25 g. Sok z cebuli lub jej miazga jest skutecznym sposobem na oparzenia, odmrozenia, rany i owrzodzenia. Namoczony w soku jałowy gazik przyłóż bezpośrednio na chore miejsce.

Gotowane łuski cebuli

Gotowane łuski cebuli to nie tylko naturalna metoda malowania jaj wielkanocnych. Napar z łusek cebuli, to również doskonały sposób na powstrzymanie biegunki. Aby go  przygotować, 2 garście łusek zalej 1 litrem wrządku. Gotuj około 10 minut. Pij kilkukrotnie w ciągu dnia po 1/3 szklanki.

Medycyna naturalna zna wiele leczniczych zastosowań cebuli. Warto przyswoić sobie chociaż kilka z nich. Cebula jest tanim warzywem, który zawsze mamy w domu,  dlatego można po nie w chwili sięgnąć.

Źródło grafiki: Pinterest