Olejek CBD może pomóc przy migrenowych bólach głowy

☝️MIGRENA‼ jest ciężkim rodzajem bólu głowy,😪 który może być odczuwalny na jednej lub obu stronach głowy.☝️ Osoby obciążone migreną, podczas ataków choroby mogą mieć różne objawy.
☝️Oprócz ciężkiego bólu mogą odczuwać mdłości, wymioty lub nie mogą znieść światła i dźwięku.
☝️Na migrenę choruje 1 na 5 kobiet 👧oraz 1 na 15 mężczyzn🧒.
☝️Wielu pacjentów posiada objawy zapowiadające nadejście ataku migreny, na przykład przed oczami pojawiają im się świetlne plamki, lub słyszą jednostajny świdrujący dźwięk🤔☝️Liczba ataków migrenowych zależna jest od uwarunkowań genetycznych.
☝️Ataki mogą pojawić się często kilka razy w tygodniu, raz na kilka tygodni lub sporadycznie raz na kilka miesięcy.

☝️Migreny najczęściej zaczynają się w części mózgu zwanej podwzgórzem.
☝️Migrena może być spowodowana przez stres.
☝️U większości osób obciążonych migreną poziom serotoniny jest niezrównoważony. ☝️☝️Zbyt niski poziom serotoniny może spowodować poszerzenie się naczyń krwionośnych, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia migreny. ☝️Produkty pochodzenia konopnego zwiększają poziom serotoniny, dzięki czemu zapobiegają rozszerzeniu naczyń krwionośnych.
☝️Zwiększony poziom serotoniny zmniejsza ryzyko ataków migreny.

☝️Powszechna terapia migrenowa polega na przyjmowaniu leków przeciwbólowych, przeciwwymiotnych lub tryptanów, które pobudzają mózg w celu odwrócenia migreny.
☝️ Niektóre badania dowodzą, że jednym z najbardziej obiecujących preparatów jest olej z zawartością CBD🌿.
☝️CBD 🌿wytwarza się z roślin konopi🌿, które posiadają niezwykle silne właściwości przeciwbólowe.
☝️CBD🌿 świetnie działa jako środek przeciwbólowy stosowany przy chronicznych bólach. ☝️Badania dowodzą, że CBD🌿 faktycznie zmniejsza częstotliwość napadów migreny🤔.

☝️Doktor Ethan Russo w swojej teorii ,,klinicznego niedoboru endokanabinoidów”, wyjaśnił w jaki sposób CBD 🌿działa i walczy z bólem spowodowanym migrenami.
☝️ Teoria dr Russo sugeruje, że wiele chorób spowodowanych jest niedoborem endokannabinoidów w układzie endokannabinoidowym. ☝️Układ ten jest systemem biologicznym, reagującym na wewnętrzne kannabinoidy zwane endokannabinoidami oraz na fitokannabinoidy czyli te, które pochodzą z roślin.
☝️Niedobór endokannabinoidów może powodować bóle, w tym migrenę. ☝️☝️Według neurologa dr Russo, CBD🌿 reguluje i uruchamia receptory systemu endokannabinoidowego i łagodzi ból.🤔🧒👧

☝️Neuronaukowcy, tacy jak Ross i Russo, opracowali teorię wykazującą korzyści płynące z używania oleju CBD🌿 przy migrenach. Russo wyjaśnił działanie CBD🌿 w oparciu o kliniczny niedobór endokanabinoidów, podczas gdy Ross użyła go na sobie, by leczyć swoją migrenę.
☝️Co więcej, 🌍🌎🌏Europejska Akademia Neurologii, latem 2017 r.📅 opublikowała badanie, w którym stwierdzono, że olej z CDB🌿 ma większy wpływ na zmniejszanie bólu przy przewlekłych migrenach, niż leki na receptę.

☝️W badaniu wzięło udział 121👭👬👫 uczestników.
☝️Po upływie 1 miesiąca 🗓zdecydowana większość (85%) stwierdziła, że podczas badania odczuwała mniejszą liczbę migren przy używaniu oleju CBD.🌿
☝️Inne badanie przeprowadzone przez naukowców z Colorado dowiodło, że konopie🌿 pomagają w złagodzeniu bólu migrenowego.🤔
☝️Podsumowując, istnieje wiele dowodów i badań przeprowadzonych przez lekarzy i badaczy poświadczających, że CBD 🌿jest jednym z najlepszych preparatów przeciwbólowych🤔, szczególnie jeśli chodzi o chroniczny ból, taki jak migreny.🤔☝️CBD🌿 powoduje zwiększenie poziomu serotoniny w organizmie, a także uruchamia receptory układu endokannabinoidowego, łagodząc w ten sposób ból.👍😘

☝️Zalecane dawkowanie CBD🌿 może różnić się w zależności od masy ciała, reakcji organizmu chorego oraz stężenia oleju z CBD.🌿
☝️ Średnie dawkowanie, które jest skuteczne u większości osób, może wynosić 25 mg CBD🌿 dziennie.
☝️Należy zacząć od wskazanej dawki a jeżeli efekt działania jest znikomy lub niezadowalający, można stopniowo zwiększać dawkę, lub zwiększać w okresie występowania migreny.
☝️Co ważne olej z CBD🌿 warto przyjmować regularnie.‼

☝️Działania niepożądane, jakie ujawniono w trakcie badań to nudności, senność czy zmiany apetytu.
☝️Objawy te występują niezmiernie rzadko i nie są tak ciężkie jak spowodowane konwencjonalnymi lekami stosowanymi w leczeniu migreny😪.
☝️Natomiast przyjmowanie zbyt dużych dawek, może również wiązać się z dużym rozluźnieniem i nadpobudliwością spowodowaną znacznym zwiększeniem serotoniny w organizmie🤔😍