Polacy wracający do kraju po brexicie powinni łatwo znaleźć pracę

Firmy w Polsce ciągle poszukują nowych pracowników, a ci z międzynarodowym doświadczeniem są szczególnie pożądani. W kraju mamy bardzo małe bezrobocie i bardzo dużo ofert pracy – oceniają eksperci. To szansa dla Polaków, którzy po brexicie wyjadą z Wielkiej Brytanii.

Praca i pracodawcy czekają

– O pracę łatwiej dziś w Polsce niż w Wielkiej Brytanii, w której zatrudniać chce tylko 8 procent pracodawców, a 3 procent z nich planuje zwolnienia – mówiła w radiowej Jedynce Aleksandra Topolewska z firmy Manpower.

Jedynym wyzwaniem są zarobki – w Polsce z pewnością niższe niż w Wielkiej Brytanii, ale z kolei koszty utrzymania w kraju są też ciągle dużo niższe. Chętni do pracy w Polsce mogą liczyć na pomoc przyszłych pracodawców.

– Zainteresowanie pracą w Polsce potwierdziły zorganizowane w połowie maja Targi Pracy w Londynie  – po raz pierwszy poza krajem – powiedziała Aleksandra Frelek, dyrektor Departamentu Spraw Europejskich w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Praca czeka głównie w miastach

Decyzja o powrocie nie jest łatwa i samo rozeznanie rynku pracy to za mało.

Londyńskie Targi będą miały następną edycję w przyszłym roku. W planach jest także zorganizowanie podobnej imprezy w Irlandii.

13 procent polskich pracodawców chciałoby zwiększyć zatrudnienie. Praca w Polsce jest przede wszystkim w wielkich miastach, w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu czy Gdańsku. 

/polskieradio24.pl

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.