Wielka Brytania chce zakazać noży z ostrym końcem

Jak donosi portal nczas.com eksperci w sprawach kryminalistyki oraz parlamentarzyści wezwali rząd Wielkiej Brytanii do zakazania sprzedaży domowych noży z ostrych zakończeniem. Absurdalny postulat miał miejsce podczas naukowej konferencji w sprawie przestępstw z użyciem noża.

Konferencja dotycząca przestępstw popełnianych z użyciem noża odbyła się w ubiegłym tygodniu w Rochester. Statystyki wskazują, że od 2014 roku nastąpił radykalny wzrost przestępczości tego rodzaju.

Eksperci wydali specjalny list otwarty, w którym wzywają rząd do zakazu sprzedaży domowych noży z ostrym zakończeniem oraz nawołują do promowania „bezpiecznych noży kuchennych”.

W liście podkreślono również, że dzisiejsza technologia pozwala na wprowadzenie takiego ograniczenia, gdyż właściwie da się obyć bez noży z ostrym zakończeniem. A przecież taki zakaz na pewno rozwiąże problem.

– Podczas pięcioletnich badań stwierdzono, że 94 procent ostrych narzędzi używanych do zabójstw to noże kuchenne – czytamy w liście. Kryminolodzy dowodzą, że zmniejszenie dostępności ostrych noży kuchennych miałoby przyczynić się do spadku liczby zabójstw popełnianych z ich użyciem.

Co ciekawe eksperci powołują się na inne, wcześniej ustalone zamordystyczne prawa, które ograniczają ludzką wolność. Mowa tu m.in. o zakazie posiadania broni czy konieczności posiadania recepty, aby zakupić niebezpieczne leki.

Właściwie to na co komu w ogóle potrzebny jest nóż? Chleb kupujemy krojony tak jak i wiele innych artykułów spożywczych.

CHLEB KROJONY

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.